Słupca

Mamy pierwszą PZU Trasę Zdrowia!

News Pierwsza PZU Trasa Zdrowia powstała w Słupcy. Cały proces łącznie z certyfikacją trwał tylko dwa dni. W środę do dyspozycji mieszkańców oddana została Trasa, przy której stanęło dziewięć stacji.

PZU Trasa Zdrowia mogła powstać dzięki zaangażowaniu władz Gminy i mieszkańców oraz ich współpracy w kluczowych momentach. Rolę słupczan podkreśla burmistrz - Umiemy się zjednoczyć w ważnych sprawach, co widać przy różnych projektach. Udział mieszkańców zarówno w konsultacjach jak i wytyczeniu Trasy tylko to potwierdził, co zaowocowało powstaniem pierwszej w Polsce PZU Trasy Zdrowia - ocenił Michał Pyrzyk.
 
Powstanie kolejnych PZU Tras Zdrowia to tylko kwestia czasu. Harmonogram instalacji jest już domykany i za chwilę kolejne Gminy będą mogły cieszyć się z gotowych Tras.
 
Na każdej z nich stanie 9 instalacji zaopatrzonych w tablice z informacją o ćwiczeniach. Urządzenia będą posiadały certyfikat dopuszczenia do użytku wystawiony przez
Centrum Kontroli Placów Zabaw. Do budowy instalacji użyto produktów najwyższej jakości - stali, drewna dębowe, drewna akacjowego oraz drewna świerkowe. Każda z instalacji jest także impregnowana środkiem dopuszczonym do obrotu przez Ministra Zdrowia.
 
Wszystkie Gminy, w których powstaną PZU Trasy Zdrowia przeszły z sukcesem kilkuetapowy proces konkursowy. Zaczęło się od złożenia wniosku za pośrednictwem strony www.pzutrasyzdrowia.pl. W sumie chęć posiadania Trasy zgłosiło 127 Gmin, z tej grupy wybranych zostało 35, w których przeprowadzony został cykl warsztatów konsultacyjnych. Efektem tych spotkań było przygotowanie planu animacji oraz planu rozmieszczenia instalacji na Trasie. Na podstawie przebiegu całego procesu warsztatowego Komisja Konkursowa wybrała 30 Gmin, w których od 12 sierpnia sukcesywnie będą powstawały Trasy.
 

Aktualności

Projektu PZU Trasy Zdrowia

Słupca

Sesja filmowa w gościnnej Słupcy

W poniedziałek PZU Trasę Zdrowia w Słupcy wizytowali przedstawiciele Fundacji V4Sport wraz z ekipą filmową i trenerami aktywności fizycznej. Przez kilka godzin nagrywali oni filmiki instruktażo...

Czytaj więcej

Mamy pierwszą PZU Trasę Zdrowia!

Pierwsza PZU Trasa Zdrowia powstała w Słupcy. Cały proces łącznie z certyfikacją trwał tylko dwa dni. W środę do dyspozycji mieszkańców oddana została Trasa, przy której stanęło dziewi...

Czytaj więcej